"Ambasador"  digitalne preobrazbe razume "big picture", ve s kom začeti pogovore in ima v rokah zemljevid poti oz. strategijo do digitalne preobrazbe podjetja.

Ključni cilj programa DPP je, kot pove že ime, konkretnost in praktična uporaba v praksi. Pred udeležbo na programu bodo udeleženci elektronsko izpolnili vprašalnika za oceno digitalne zrelosti podjetja ter lastnih kompetenc, da bo izvedba programa DPP lahko še bolj konkretna in praktična ter do neke mere personalizirana.
Posebna lastnost programa DPP so delavnice po metodi »Design thinking« kjer bodo z mentorji in pomočjo predavateljev izdelali dokument »Usmeritve DPP«. To bo ogrodje digitalne strategije za konkretno uporabo v podjetju.

Po zaključenem 40-urnem programu udeleženci prejmejo certifikat 
»Ambasador digitalne preobrazbe" - CDP.
Tu pa se funkcija programa DPP še ne konča, saj bodo udeležencem na razpolago še multimedijska orodja za sodelovalno delo, kar jim bo omogočilo »on-line« kontakte med seboj ter s predavatelji. Za proces DPP in vzpostavitev »digitalne kulture« je namreč ključno tudi povezovanje, mreženje in odprto inoviranje.
Poseben cilj programa DPP so kadri. Kako upravljamo s talenti, spodbujamo inovativno miselnost in razvijamo prave lastnosti v obstoječih in bodočih zaposlenih.



MODUL 1


9.00 - 9.30


9.30 - 11.00

11.30 - 12.45

13.30 - 14.45

14.45 - 16.00

Uvod v DPP: predstavitev dela in certificiranja, 
dr. Marjan Rihar, prof. dr. Janez Bešter

Digitalna preobrazba kot priložnost, prof. dr. Janez Bešter

Digitalna preobrazba poslovnih funkcij, mag. Ludvik Uhan

Digitalizacija poslovnih procesov, prof. dr. Tomaž Kern

Komunikacija v času digitalnega, Goran Tomšič


MODUL 2


9.00 - 9.30

9.30 - 11.00

11.30 - 12.45

13.30 - 14.45

14.45 - 16.00

Rezultati vprašalnikov, mag. Marko Bohar

Najnovejše v IKT, prof. dr. Andrej Kos

IoT, mag. Luka Mali

K ljudem usmerjen razvoj, dr. Dan Podjed

Blockchain in Varnost v IoT, dr. Matevž Pustišek




MODUL 3


9.00 - 9.30

9.30 - 11.00

11.30 - 12.45

13.30 - 14.45

14.45 - 16.00

Pregled poudarkov prejšnjega tedna

Pametna proizvodnja 4.0, mag. Marko Bohar

Digitalni dvojček in modeliranje, prof. dr. Niko Herakovič

Veliki podatki in umetna inteligenca, prof. dr. Marko Bajec

Analitika poslovnih podatkov, Tomaž Bergant




DELAVNICA 1


9.00 - 16.00


Metoda »Design Thinking - DT«, delo v skupinah in priprava dokumenta »Usmeritve DPP«, vodijo mentorji DT, sodelujejo nekateri od predavateljev.



DELAVNICA 2


9.00 - 16.00

Metoda »Design Thinking - DT«, delo v skupinah in priprava dokumenta »Usmeritve DPP«, vodijo mentorji DT, sodelujejo nekateri od predavateljev.



prof. dr. Marko Bajec
vodja laboratorija za podatkovne analize in iot demo centra na fakulteti za računalništvo in informatiko

Marko Bajec sodi med vodilne strokovnjake na področju načrtovanja in razvoja kompleksnih in podatkovno intenzivnih informacijskih sistemov. Ima bogate praktične izkušnje, ki jih je pridobil z vodenjem številnih razvojnih in raziskovalnih projektov. 

Njegov doprinos pri prenosu vrhunskega znanja v prakso potrjujejo nagrade in priznanja, ki jih je prejel doma in v tujini. Sodeluje v številnih mednarodnih strokovnih združenjih in telesih. Organiziral je več znanstveno-raziskovalnih dogodkov. Leta 2016 je bil glavni vodja ene najpomembnejših mednarodnih konferenc na področju razvoja sodobnih informacijskih sistemov.


prof. dr. Janez Bešter
predstojnik Katedre za IKT in Laboratorija za multimedijo Fakultete za elektrotehniko na Univerzi v Ljubljani

Janez Bešter je vodilni strokovnjak za področje informacijsko komunikacijskih tehnologij (IKT) in multimedije z bogatimi industrijskimi izkušnjami na področju digitalnih strategij in produktnega razvoja. 

Sodeloval je pri ustanovitvi slovenske Tehnološke mreže ICT, ki združuje več kot 50 podjetij, ustanov in organizacij z najširšega področja informacijsko-komunikacijskih tehnologij,  Digitalne akademije DA! in interdisciplinarnega študijskega programa Multimedija. Je soavtor 18 patentov, od tega 5 v ZDA, ter član številnih strokovnih organizacij in ekspertnih skupin. Sodeluje v številnih mednarodnih tehnoloških pobudah, aktivno deluje na področju sodelovanja med šolstvom, znanostjo in gospodarstvom ter vzpostavitvi ekosistema talentov.


Tomaž Bergant
resevo d.o.o.

Tomaž Bergant, svetovalec uprave za področje digitalizacije v Skupini IMPOL, soustanovitelj in direktor podjetja ResEvo d.o.o.,  ima 20 letne izkušnje iz razvoja, implementacije in integracije poslovnih informacijskih sistemov (ERP, CRM, dokumentacijski sistemi, …). Začel je kot demonstrator na Fakulteti za računalništvo in informatiko, nadaljeval kot programer in vodja tehničnega razvoja enega največjih slovenskih ERP sistemov, nato pa soustanovil ResEvo, ki se ukvarja s sistemi za podporo odločanju (BI – business intelligence). Operativno je sodeloval na projektih z več kot 200 podjetji doma in v tujini, danes pa dnevno uporablja orodja in rešitve pri katerih je sodelovalo preko 500 podjetij. Ekonomija na zahtevo, oziroma obdobje, katerega naslavljamo z Industrija 4.0, je njegova osrednja poslovna aktivnost. Z enotno analitično platformo pomaga podjetjem postaviti nadzorne centre poslovanja nove generacije, za celovito spremljanje vseh procesov podjetja v realnem času.


mag. Marko Bohar, 
samostojni svetovalec v Zbornici elektronske in elektroindustrije (ZEE) pri Gospodarski zbornici slovenije

Vodilni strokovnjak za Industrijo 4.0, analizo učinkovitosti poslovnih procesov in organizacijske strukture, vodenju razvojnih projektov in projektnih skupin ter oblikovanje poslovnih predlogov z vključevanjem novih tehnologij. V Zbornici elektronske in elektroindustrije je aktivno vključen v procese oblikovanja Strategije pametne specializacije in zbiranja in prilagajanja poslovno regulatornih informacij o enotnem trgu evropske elektroindustrije. Pred tem je deloval kot razvojni inženir in vodja projektov v vodilnih slovenskih podjetjih, kot so IskraEmeco, IskraTel in HermesSoftlab. Bil je tudi vodja razvojnega oddelka v podjetju Iskra Sistemi.


prof. dr. Niko Herakovič
Predstojnik Katedre za izdelovalne tehnologije in sisteme in Laboratorija za Strego, montažo in pnevmatiko na UL Fs

Vodilni strokovnjak za področje digitalnih dvojčkov in interne logistike ter eden vodilnih za področje I 4.0 z veliko izkušnjami z omenjenih področij. Doktoriral je na Tehniški univerzi RWTH v Aachnu, Nemčija. Gostoval je na več tujih univerzah in sodeloval z mnogimitujimi in domačimi podjetji od Slovenije preko ZDA do Japonske na različnih raziskovalnih ter industrijskih projektih. Ima bogate izkušnje z reševanjem razvojnih izzivov v industrijskih okoljih. Tri leta je bil tudi zaposlen v industriji. Na Fakulteti za strojništvo Ul je ustanovil Demo center Pametna tovarna, ki ga tudi vodi. Je član številnih mednarodnih strokovnih združenj in pobud.


prof. dr. Tomaž Kern 
Predstojnik laboratorija za Inženiring poslovnih in produkcijskih sistemov, Univerza v Mariboru, Fakulteta za organizacijske vede

Vodilni strokovnjak za prenovo poslovnih procesov in uvajanje projektnih sistemov v podjetja. Ima večletne izkušnje na področju organizacije in poslovne informatike. Znanstveno sodeluje z mnogimi raziskovalnimi skupinami in posamezniki, je recenzent v nekaj revijah in predava na konferencah v okviru svojega raziskovalnega področja. Je ustanovni član PMI, Chapter Ljubljana. Sodeloval je na več deset projektih prenove  poslovnih procesov v slovenskih podjetjih. Prizadeva se za povezavo pedagoškega, znanstvenega in strokovnega dela. V okviru Laboratorija za inženiring poslovnih in delovnih sistemov katerega predstojnik je, aktivno sodeluje pri prenosu raziskovalnega znanja v prakso.


prof. dr. Andrej Kos 
predstojnik Laboratorija za telekomunikacije fakultete za Elektrotehniko (LTFE) in predsednik komisije za inovacije Univerze v Ljubljani

Vodilni strokovnjak za  internet stvari in njegove gradnike, kot so telekomunikacijska, multimedijska in internetna omrežja ter za  razvoj konvergenčnih multimedijskih storitev. V ožjih projektnih skupinah je sodeloval pri ustanovitvi ICT Akademije ter vzpostavitvi Ljubljanskega univerzitetnega inkubatorja (LUI), je tudi aktiven na področju odprtih inovacij in interdisciplinarnega povezovanja študentov s podjetji. Je soavtor 11 patentov, od tega 5 v ZDA, ter član številnih domačih in mednarodnih strokovnih organizacij in ekspertnih skupin. Vodi več mednarodnih raziskovalnih in razvojnih projektov.


mag. Luka Mali 
vodja odprtega laboratorija za inoviranje MakerLab Ljubljana, Fakulteta za elektrotehniko, Univerza v Ljubljanii

Vodilni strokovnjak s področja razvoja povezanih elektronskih naprav, brezžičnih komunikacij in aplikacij interneta stvari. Ima več letne izkušnje s področja odprtega inoviranja, produktnega vodenja, preoblikovanja produktov za masovno proizvodnjo in vzpostavitve proizvodnje elektronskih naprav v Evropi in Aziji. Je vodja odprtega laboratorija za inoviranje na Fakulteti za elektrotehniko, svetovalec v več visoko rastočih podjetjih ter alumni treh pospeševalnikov za Startup podjetja. Je član večih mednarodnih združenj za produktni razvoj, vabljeni predavatelj na strokovnih konferencah in predavatelj ter mentor na dogodkih za mlade podjetnike.


dr. Dan Podjed antropolog
raziskovalec na znanstveno raziskovalnem centru slovenske akademije znanosti in umetnosti

Dr. Podjed si je za poslanstvo zadal razvoj ljudem in okolju prijaznih rešitev. Zaposlen je kot znanstveni sodelavec Znanstvenoraziskovalnega centra SAZU in raziskovalec na Inovacijsko-razvojnem inštitutu Univerze v Ljubljani. Desetletje in pol poučuje kulturno in socialno antropologijo na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani, kjer je habilitiran kot docent. Vodi in izvaja več aplikativnih in interdisciplinarnih projektov ter sodeluje pri razvoju številnih tehnoloških inovacij, utemeljenih na antropoloških raziskavah o navadah ljudi v različnih kulturnih okoljih. Od leta 2011 vodi Mrežo za aplikativno antropologijo Evropskega združenja socialnih antropologov in je pobudnik ter glavni organizator osrednjega evropskega dogodka s področja aplikativne antropologije Why the World Needs Anthropologists, ki ga prirejajo od leta 2013.



dr. Matevž PustišeK
PREDAVATELJ NA fAKULTETI ZA ELEKTROTEHNIKO V LJUBLJANI

Dr. Matevž Pustišek je predavatelj na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani. Njegovo področje dela je osredotočeno na internetne storitve in aplikacije, vključno z mobilnimi, spletnimi in internetnimi storitvami. Še zlasti je usmerjen v arhitekture interneta stvari (IoT), varnostne vidike IoT ter uporabo tehnologij blockchain v IoT. Vodil je projektne aktivnosti na v več mednarodnih projektih, vključno z i2web, 3rD-Life, COST IS1204. Trenutno aktivno sodeluje v projektu Ekosmart o pametnih mestih in skupnostih.



mag. Ludvik Uhan
Zlati rez, d.o.o

Ludvik Uhan je vodilni strokovnjak za uvedbo novih, digitalnih poslovnih modelov v podjetja. Ima dolgoletne izkušnje pri vodenju razvojnih skupin, zahtevnih projektov, visokotehnoloških produktov, analize trga in tržnih potencialov, strateškega razvoja, poslovnega razvoja in vodenja podjetij na mednarodnih trgih tako v zagonskih podjetjih kot v korporacijah. Vse to mu daje širino in izkušnje, ki vodijo k uspešnim vpeljavam novih poslovnih modelov v podjetjih. Deloval je na področju telekomunikacij, informacijski tehnologiji, letalstva, energetike in medicinske tehnike. Diplomiral na Fakulteti za elektrotehniko, magistriral pa na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani. Od leta 2012 je zaposlen v svetovalnem podjetju Zlati rez, d.o.o., kjer je trenutno največ angažiran z mednarodnimi projekti Svetovne Banke na presečišču področij telekomunikacij in energetike, z analizo in vrednotenjem novih poslovnih priložnosti ter z razvojem in vpeljavo novih poslovnih modelov.


Goran Tomšič
Communication strategist & corporate storyteller, Komunikator d.o.o.

Vodilni strokovnjak za prodajno komunikacijo, storytelling in digitalne pristope. Polovico svojega časa namenja prevajanju dolgočasnega, opisnega, procesnega razlaganja produktov in storitev, v zanimive, kratke in močne ideje, ki pritegnejo, navdušijo odločevalce in sporočajo vrednost. Podjetjem pomaga govoriti v jeziku digitalizacije. Njene high level koncepte prizemlji v day to day posel in življenje. Z zgodbami in pitchi prebuja blagovne znamke. Reže odvečne besede ter pomaga direktorjem in vodjem biti ostri, prodorni, zanimivi komunikatorji. Omogoča jim prodati ideje in vplivati na javno mnenje.




ZAKAJ "DESIGN THINKING"?

Udeležba na delavnici vam bo omogočila preboj in hitre začetne korake. Na delavnici boste osvojili metodo in način dela. Metoda je nepogrešljiva pri vključevanju zaposlenih v proces, saj brez njihovega sodelovanja in implementacije idej ni mogoče vpeljati resnih strukturnih sprememb v poslovanje.

dodatne informacije

Aleš Dremel

01 5897 660

[email protected]

kotizacija in plačilo

Redna cena na osebo

1.950,00 € + DDV. 

Takoj po prijavi prejmete potrditveni mail s predračunom.

POPUSTI SE NE SEŠTEVAJO.
popusti

-15% - predprijava + predplačilo

-20% - za prijavo 2 in več udeležencev

-20% - za  člane GZS

-10% - za člane IKT mreže

lokacija in parkiranje

CPU Center za poslovno usposabljanje,

Kardeljeva ploščad 27 a,

Ljubljana, 

BREZPLAČNO PARKIRANJE ZAGOTOVLJENO.